I have got the wand! – Zgarnij zestaw do gry!

Dziś prosta gra, dzięki które powtórzysz na zajęciach z dziećmi zwrot „I have got…”.

 

Dzieci szybko zapamiętują pojedyncze słówka, ale potrzebują trochę więcej czasu na opanowanie poszczególnych angielskich zwrotów. Dlatego dziś chciałem Ci zaproponować zestaw do gry w DOMINO „I have got…”, dzięki czemu powtórzymy też bajkowe słownictwo:)

 

Gra doskonale sprawdzi się w grupie 5,6 – latków.

 

Co potrzebujesz?

 

Zasady:

Wszyscy siedzą na dywanie w kole. Nauczyciel tasuje karty i rozdaje każdemu dziecku po jednej.  Jeśli grupa jest mniej liczna, to każdy otrzymuje po dwie karty (ważne, aby w tym przypadku wszystkie obrazki na obu kartach były inne). Resztę kart, które zostały po rozdaniu, nauczyciel zachowuje dla siebie.

Zabawę rozpoczyna nauczyciel, mówiąc, np. I have got the fairy. Who has got the wand? Dziecko, które ma kartę z wróżką woła I have got the wand! Następnie wstaje, robi jedno okrążenie wokół grupy i siada na swoje miejsce. Potem zadaje pytanie ze swojej karty Who has got the wizard? Dalej zabawa trwa według opisanego wyżej schematu. Oczywiście jeśli nauczyciel zostanie wywołany, to też musi pobiec jedno kółko;)

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na zajęciach, to możemy zrobić szybką rozrywkę i po prostu zadawać oraz odpowiadać na pytania – bez biegania.

Napiszcie w komentarzu, w jakich zabawach można jeszcze wykorzystać te karty!

 

Zestaw wszystkich kart bajkowych obrazkowych oraz więcej pomysłów na zabawy ze zwrotem I have got… znajdziesz w moim w Kursie dla nauczycieli języka angielskiego w przedszkolu „Angielski dla dzieci DIY”.

 

WEJDŹ DO SKLEPU

 

Kupując Kurs, otrzymujesz:

  • dostęp do 64 praktycznych scenariuszy zajęć angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym!
  • dostęp do 32 szkoleń, w których omawiam poszczególne scenariusze oraz opisuję zagadnienia i problemy, jakie spotykają nauczyciela w pracy z dziećmi. W sumie 10 godzin zegarowych nagrań!
  • dostęp do ponad pół tysiąca kart obrazkowych i kart pracy do wydruku ze szkoleń!
  • ebook “51 zabaw z angielskim”, ze szczegółowym opisem sprawdzonych gier i zabaw!
  • dostęp do kulturowych filmików (m.in. Halloween, Thanksgiving Day, Christmas, St. Patrick’s Day)!
  • wszyscy uczestnicy otrzymają imienny certyfikat ukończenia kursu!
  • dostęp do grupy na Facebooku

 

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *