Coś się kończy, coś się zaczyna – Jaki był 2021?

Jaki był 2021, a co mnie czeka w 2022? Zapraszam na kolejne podsumowanie roku!

 

Jak co roku staram się podsumować ostatnie dwanaście miesięcy. Zeszłoroczny wpis też znajdziesz na moim blogu.

 

Nie wiem, co będzie

Wpis z ubiegłego roku zakończyłem zdaniem: „Realizacja większości moich planów zależy od tego, jak szybko nasze życie przestanie być podporządkowane koronawirusowi. Nawet na porażki nie za bardzo mam wpływ. Dlatego w 2021 mam jeden cel. Chcę się jak najszybciej zaszczepić i zacząć planować:)!”.

 

Nie da się ukryć, że po roku  koronawirus wciąż brutalnie ingeruje w nasze życie. Jednak zaszczepiłem się (podobnie jak cała moja najbliższa rodzina), więc strach przed tym wirusem jest już zdecydowanie mniejszy – choć nadal go nie lekceważę.

 

Na szczęście po szalonym 2020, kiedy na kilka miesięcy z powodu lockdownu musiałem przerwać prowadzenie zajęć stacjonarnych, w 2021 znowu nie mogę narzekać na brak uczniów. Z czego ogromnie się cieszę, bo uwielbiam tę pracę:)!

 

Coś się kończy

W ostatnich dniach grudnia mijającego roku, zakończyłem projekt, który towarzyszył mi od początku wybuchu pandemii. Wtedy, kiedy wszyscy siedzieli w domu, zaczął powstawać kurs do nauki słownictwa „1000 słów dla dzieci!”. Przez ostatnie 20 miesięcy udało mi się stworzyć 170 zajęć, w których prezentuję 1020 tematycznie ułożonych angielskich słówek! Do tego powstało 170 gier online, które mają pomóc w utrwalaniu materiału, 1020 kart obrazkowych do wydruku oraz wiele innych materiałów dodatkowych. Kawał dobrej roboty, z której jestem bardzo dumny.

 

W 2021 uruchomiłem też drugą część internetowego, całorocznego kursu do nauki angielskiego dla dzieci „Bobby i biuro tajemnic 2”. Kurs zrobiłem z myślą o uczniach klas 1-3 szkoły podstawowej oraz dla dzieci, które ukończyły część pierwszą kursu „Bobby i biuro tajemnic”  (choć drugą część kursu można realizować niezależnie od części pierwszej). Kurs „Bobby i biuro tajemnic 2” to kolejny kurs, który wzbogacił ofertę mojego sklepu internetowego w tym roku.

 

Dzięki sprzedaży kursów internetowych mogę się zaangażować w pomoc innym. W 2021 znów mogłem wesprzeć Fundację Spectrum Liberi z Chorzowa, która pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu.

 

Coś się zaczyna

To tyle o tym, co udało się zrealizować.

 

Covid trochę utrudnił moje plany związane z bieganiem. Od dwóch lat nie uczestniczyłem w żadnych zawodach biegowych, co bardzo lubiłem. Ale pod koniec 2021 postanowiłem wrócić do formy. Od trzech miesięcy staram się biegać 5 razy w tygodniu (krócej, ale intensywniej) – co pozytywnie już odbiło się na mojej wadze;) Być może na wiosnę uda się gdzieś wystartować…

 

Jak już wspominałem przez ostatnie dwa lata bardzo rozwinąłem swoje internetowe kursy do nauki angielskiego, ale z powodu braku czasu, zaniedbałem blog. Dlatego w 2022 chciałbym postawić na rozwój bloga. Pierwsze jaskółki zmian pojawiły się już w sierpniu 2021, kiedy zorganizowałem dwa certyfikowane webinary „Gry i zabawy na zajęciach języka angielskiego”. Cieszyły się sporym zainteresowaniem, bo zobaczyło je ponad 1000 osób. Na pewno będę rozwijał temat szkoleń w 2022 roku.

 

Jak widzisz nie mam jednego konkretnego celu, projektu, który chciałbym zrealizować w nowym roku. Na razie mam wiele pomysłów i w 2022 daję sobie czas i przestrzeń na wybranie tego najważniejszego, a jak to się skończy, napiszę za rok;)

 

Tymczasem życzę Ci, aby 2022 był dla Ciebie i Twoich najbliższych po prostu szczęśliwy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *