Jaki on był? Podsumowanie roku 2019 i plany na 2020!

12 miesięcy temu pisałem, jak bardzo zaskoczył mnie rok 2018 i jakie mam plany na 2019.  Co z tego wyszło, przeczytasz w tym wpisie!

 

MARATON!

Kilka razy już wspominałem, że bieganie jest moją pasją, dzięki której ładuję nauczycielskie baterie. Poza tym często podczas dłuższych biegowych wycieczek wpadam na nowe pomysły, które później wykorzystuję w pracy i na blogu. Dlatego staram się rozwijać i pielęgnować to hobby:) Biegam rekreacyjnie od 6 lat i zawsze chciałem zmierzyć się z dystansem maratońskim. To był jeden z moich celów na 2019 i udało się! Po kilku miesiącach solidnych przygotowań, dokładnie 6 października, przebiegłem metę Silesia Marathon w Katowicach. Niesamowite doświadczenie, które z pewnością zostanie ze mną do końca życia!

 

KURS!

Drugim postanowieniem, które dowiozłem do mety w 2019 (i z którego jestem niesamowicie dumny!) jest start mojego Kursu angielskiego ONLINE dla dzieci „Bobby i biuro tajemnic”. Zajęcia ukazują się 3 razy w tygodniu i w tej chwili jesteśmy już w połowie pierwszej edycji. Kurs adresuję do najmłodszych dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Inspiracją kolejnych lekcji są pomysły moich uczniów, bo razem go współtworzymy. Kurs ONLINE to nowe doświadczenie dla mnie, ale tak pozytywne, że już dziś wiem, iż ukażą się kolejne części „Bobbiego i biura tajemnic”!

Na pierwszą edycję Kursu zapisało się 25 osób. Może nie jest to wielka liczba, ale biorąc pod uwagę, że Kurs praktycznie nie miał żadnej reklamy i jest zupełnie czymś nowym na rynku, to myślę, że to dobry punkt wyjścia na przyszłość. Zwłaszcza, że już po starcie Kursu wiele osób dopytywało, jak on wygląda i czy mogą go wypróbować. Wtedy nie myślałem jeszcze o takiej opcji, ale po czasie uznałem, że to w sumie fajny pomysł. Dlatego podczas II edycji Kursu, która rozpocznie się we wrześniu 2020, dam taką możliwość! Wszyscy, którzy są zapisani na Newsletter mojego bloga będą mogli wypróbować BEZPŁATNIE 30 dni zajęć! Więcej napiszę w nadchodzących miesiącach:)

 

FUNDACJA!

Dzięki pomocy czytelników bloga i osób z fanpejdża Laboratorium Języka, wybrałem fundację, którą obecnie wspieram. Z zakupu każdego Kursu „Bobby i biuro tajemnic” przeznaczam 10% dla Fundacji Spectrum Liberi, pomagającej dzieciom z autyzmem.  W minionym roku dzięki uczestnikom Kursu przelałem 300 zł na konto Fundacji. Oczywiście to dopiero początek mojej drogi ze Spectrum Liberi! Mam takie plany, o których nie boję mówić się głośno, że w niedługim okresie ta kwota będzie wielokrotnie większa! Krok po kroku… Jeśli szukasz Fundacji, którą warto wesprzeć, to zdecydowanie polecam Spectrum Liberi, bo wykonują ogrom konkretnej pracy, a przy tym wkładają w to wiele serducha!

 

PORAŻKI I PLANY!

Realizacja każdych zajęć ONLINE zajmuje mi ok. 6 godzin. Lekcje ukazują się 3 razy w tygodniu, a do tego oczywiście prowadzę zajęcia z dziećmi w realu. Staram się też nie zaniedbywać moich trzech dziewczyn w domu. Dlatego (choć źle się z tym czuję) od września musiałem odpuścić bloga. Próbuję, aby co miesiąc ukazywał się choć jeden wpis, ale to nie jest łatwe…

 

Póki co postanowiłem coś zrobić, aby fanpejdż Laboratorium Języka nie zionął nudą. Od stycznia będzie pojawiać się na nim regularnie (kilka razy w tygodniu) „Słówko dnia, czyli SŁOWNICZEK moich pomysłowych uczniów!”. Na swoich zajęciach stacjonarnych i w internecie, zachęcam moich uczniów, aby wymyślali słówka, które chcieliby poznać po angielsku. Przez lata zrobiła się z tego pokaźna lista słów dziwnych i nietypowych. Teraz będę je publikował na Facebooku! Myślę, że SŁOWNICZEK może się spodobać;)

 

Podsumowując moje plany na 2020, to mam 4 cele:

  1. Biegać, biegać, biegać!
  2. Rozwinąć pomysł „Słówko dnia” na fanpejdżu!
  3. We wrześniu wystartować z II edycją Kursu „Bobby i biuro tajemnic” i podwoić liczbę uczniów!
  4. Pomagać, pomagać, pomagać!

 

Cztery cele, czyli w sam raz tyle, aby je starannie zrealizować! Dlatego w Nowym Roku życzę Ci, aby marzenia zamieniły się w konkretne cele, które osiągniesz w 2020!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *