Jak uczyć się z dzieckiem języka angielskiego w domu?

Nie musisz wydawać góry pieniędzy na szkoły językowe, aby skutecznie uczyć się języka angielskiego ze swoim dzieckiem. Co więcej, pokażę Ci, jak zrobić to ZA DARMO!

 

W tym artykule pokażę Ci kilka sprawdzonych metod, dzięki którym Twoje dziecko po prostu polubi język angielski. Taka nauka z rodzicem przynosi bardzo często lepsze efekty niż zajęcia w szkole językowej, do której Twoje dziecko nie zawsze ma ochotę chodzić.

Pamiętaj, że w nauce języka bardzo ważna jest systematyczność. Zacznij od zajęć raz w tygodniu, ale nie dłuższych niż 30 minut. Kiedy widzisz, że dziecko jest zmęczone, po prostu odpuść i zaproponuj zajęcia kilka godzin później lub innego dnia.

 

Zrozumieć świat dziecka

Też masz wrażenie, że dzieci cały czas krzyczą, biegają i ciągle czegoś dotykają? I jeszcze te pytania: Co to? Dlaczego? A po co? Zamiast usiąść spokojnie przy stoliku i w ciszy napić się herbaty!

 

Różnica między Tobą a Twoim dzieckiem jest taka, że Ty już wiesz! Wiesz, co znajduje się za tamtym krzakiem, wiesz jak smakują lody pistacjowe i jak długo trwa godzina.  A Twoje dziecko tego wszystkiego jeszcze nie doświadczyło lub tego nie rozumie. Ale bardzo tego chce!

 

Dzieci po zaspokojeniu potrzeb fizjologicznych i bardzo ważnej potrzeby bezpieczeństwa, którą zapewniają mu rodzice i opiekunowie, ma dwie równie istotne potrzeby. Dzięki nim uczą się świata! Są to potrzeba ruchu i potrzeba zabawy.

 

Podążaj za dzieckiem

Dziecko doświadcza świata poprzez zabawę. Ale w zabawie kieruje się swoimi zainteresowaniami. Jedno dziecko lubi malować, a innemu podobają się maszyny budowlane. Warto wykorzystać te zainteresowania i rozpocząć od nich naukę języka angielskiego z dzieckiem.

 

Musisz pamiętać, że kilkuletnie dziecko, nie potrafi skupić się dłużej niż kilka minut, dlatego należy wprowadzać nowy materiał w małych, łatwo przyswajalnych odcinkach.

 

Rodzice moich uczniów często pytali mnie: „Ale jak to konkretnie zrobić?”. Dlatego dla nich zrobiłem Kurs „1000 słów dla dzieci”. W każdym, krótkim odcinku prezentuję 6 słówek z danej kategorii, np. „Na budowie”. Słówko od razu podane jest z przykładowym zdaniem w wersji angielskiej i polskiej. Zdania uporządkowane są w odpowiednie struktury gramatyczne, aby dzieci mogły również rozwijać ten aspekt języka.

 

Wszystkie odcinki możesz bezpłatnie obejrzeć na moim kanale YouTube, gdzie pojawi się aż 1000 angielskich słówek z ponad stu kategorii.

 

Baw się

Już wiesz, czym interesuje się Twoje dziecko, wiesz jakich słówek chcesz się z nim uczyć. Teraz wykorzystaj je w zabawie. Jeśli się do tego odpowiednio przygotujesz, to dziecko będzie Cię prosić, żeby się z nim pobawić w angielski!

 

Przy nauce języka, najlepiej sprawdzają się najprostsze zabawy. Zobacz jak zwykły kocyk, może zmienić się w ekscytującego potwora!

 

Jeśli szukasz pomysłów na kolejne zabawy z angielskim, to zapisz się na newsletter, a w zamian otrzymasz  EBOOK z dokładnym opisem  5 zabaw wraz materiałami.

Zapisuję się

 

Poza tym od września startuję z kolejną edycją swojego Kursu ONLINE do nauki angielskiego dla dzieci „Bobby i biuro tajemnic”.  Jeśli szybko zapiszesz się na poniższy newsletter, to skorzystasz jeszcze z wolnych miejsc na MIESIĄC BEZPŁATNYCH zajęć.

Dzięki miesięcznemu dostępowi do kursu zobaczysz, jak wykorzystać gry internetowe do nauki języka. A na wszystkie pytania będę odpowiadał na specjalnej grupie Facebookowej dla kursantów. Zatem zapraszam Cię serdecznie:)!

 

Dziękuję, że przeczytałaś/przeczytałeś cały artykuł. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące nauki angielskiego w domu, to napisz do mnie na adres: jarek@laboratoriumjezyka.pl lub w komentarzu pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *