zimowo-świąteczne piosenki

Moje ulubione świąteczno-zimowe piosenki!!

W tym wpisie pokażę Wam, jakie piosenki śpiewałem ze swoimi przedszkolnymi grupami w okresie świąteczno-zimowym w ostatnich latach. Też je lubicie??

 

Pod koniec listopada na grupach dla nauczycieli angielskiego pojawiają się pytania o piosenki świąteczne. Przejrzałem swoje gazetki grudniowe z ostatnich 5 lat (o tym jak przygotowuję takie gazetki przeczytacie w tym wpisie). Dlatego w ramach mojego subiektywnego Poradnika Nauczyciela Angielskiego w Przedszkolu, podzielę się z Wami moimi wyborami.

Dla mnie dobra piosenka na zajęcia z przedszkolakami musi:

  • posiadać w miarę nieskomplikowany tekst
  • być rytmiczna, z wpadającym w ucho refrenem
  • dać się „pokazać” i zatańczyć, żeby zgodnie z zasadami TPR, dzieciom było łatwiej zapamiętać tekst

1. Bardzo lubię piosenki Matta z dreamenglish.com. Dlatego na początek piosenka, którą będę też śpiewał z dziećmi w tym roku, czyli „Merry Christmas Song for Kids”. Jest tak łatwa i rytmiczna, że zaśpiewacie ją nawet z trzylatkami.

 

2. Drugą piosenką, przy której doskonale szaleje się z dziećmi jest „The Dancing Christmas Tree Song”, Kids TV 123 .  Zatańczycie razem z choinką?

 

3. Jak już mówiłem, mam słabość do piosenek z Dream English, dlatego kolejna też pochodzi z tego kanału – „Christmas for Kids: Merry Christmas Song”. Uwaga, ta piosenka wwierca się w pamięć;) Poza tym, kiedy dzieciaki śpiewają refren, to jest moc!!!

 

4. To już ostatnia piosenka od Matta, którą chcę Wam polecić. Właściwie ja używam jej jako zabawy i dostosowuję ją według własnych potrzeb. Bawię się z dziećmi w słowno-muzyczne zgadywanki, tak jak w tej piosence „What’s In The Christmas Bag?”:

 

5. Kiedy zmęczy mnie już świąteczny klimat, włączam piosenki zimowe. Moje dzieci uwielbiają „Snow Dance” z kanału KidsSpring Children’s Ministry:

 

5. A na koniec piosenka, która jest już strasznie zgrana, ale niezmienne zachwyca mnie to, jak potrafi wyciszyć, nawet bardzo ruchliwą grupę – „Little Snowflake”, Super Simple Song:

 

A Wy co polecacie? Podzielcie się w komentarzu? Chciałbym poznać Wasze ulubione piosenki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *