A może porzucamy się śnieżkami?

Za oknem świat nam się zabielił, dlaczego więc nie porzucać się śnieżkami? Na zimowe zajęcia proponuję THE SNOWBALL FIGHT – zabawę, która rozgrzeje każdą grupę.

We wpisie o fińskiej szkole pisałem, jak ważną rolę odgrywa ruch w tamtejszej edukacji. Na swoich zajęciach również dbam o to, aby uczniowie byli aktywni. Jedną z zabaw, z której czasem korzystam, jest THE SNOWBALL FIGHT, czyli bitwa na śnieżki.

Pomysł doskonale sprawdza się w grupach przedszkolnych oraz klasach I-III. Najczęściej wykorzystuję ją do powtórki słownictwa, choć grę można rozwijać i dostosowywać do swoich potrzeb.

Dla najmłodszych uczniów przygotowuję różne kolorowanki w formacie a4 ze słówkami, które poznaliśmy. Kolorujemy je, a później następuje najlepszy moment, czyli mówię im, żeby wszystko zniszczyli! To znaczy, żeby zrobili ze swoich kolorowanek kulki;)

Później przechodzimy do finału całej zabawy, czyli do bitwy na papierowe śnieżki. Po intensywnej wymianie ognia, zatrzymuję zabawę, a każde dziecko ma podnieść jedną kulkę, rozwinąć ją i powiedzieć, co znajduje się na kartce. Po czym, bitwa zaczyna się od nowa, aż do kolejnego zatrzymania. Aby zabawa przebiegała bezpiecznie, możemy podzielić dzieci na dwie drużyny i oddzielić od siebie linią, której nie wolno im przekroczyć. Zazwyczaj bawimy się w THE SNOWBALL FIGHT w grupie do 10 osób.

W poprzednim WPISIE mogliście pobrać kolorowe karty obrazkowe z zabawkami. Poniżej zamieszczam kolorowanki tych zabawek, które możecie wykorzystać do bitwy na śnieżki.

 ZABAWKI – KOLOROWANKI DO POBRANIA

 

Zajrzyj też do mojego SKLEPU! Możesz mieć aż 1000 kart obrazkowych, EBOOK „51 zabaw z angielskim” oraz gry ONLINE do zajęć!

WEJDŹ do SKLEPU

1 thoughts on “A może porzucamy się śnieżkami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *