Valentine's day spinner

Gra ze spinnerem na Walentynki – DO POBRANIA!

Walentynki tuż tuż. Niektórzy lubią inni trochę mniej. Dla mnie to wspaniała okazja, żeby porozmawiać z uczniami o uczuciach na lekcji angielskiego. Do tego tematu przygotowałem grę ze spinnerem, która dodatkowo  uatrakcyjni temat. Zapraszam do pobrania nowej zabawy ze spinnerem!

W październiku stworzyłem grę ze spinnerem o zainteresowaniach, która miała podobne zasady do tej, którą możecie pobrać poniżej.

 

Na początku warto odrobinę dostosować nasze spinnery do gry. Wystarczy do jednego ramienia dokleić kawałek plasteliny lub kolorowej taśmy klejącej. Chodzi o to, żeby wyróżnić jedno ramię, bo będzie wskazywać wylosowany element. Ja zwykle doklejam kawałek plasteliny.

 

Gra najlepiej sprawdza się w parach, choć w grupie też jest możliwa. Pierwszy z uczniów kręci spinnerem. Na planszy znajdują się różne ikonki. Po zatrzymaniu, ramię spinnera z doklejoną plasteliną, wskazuje na jeden obrazek. Każdy obrazek to pytanie, które dołączone jest do gry. Np. wkurzona minka dotyczy pytania: What makes you angry? Uczeń, który zakręcił spinnerem, zadaje drugiej osobie wylosowane pytanie. Kiedy uzyska na nie odpowiedź, uczniowie zamieniają się rolami.

 

Grę z dołączonymi pytaniami możecie pobrać TUTAJ

 

Zajrzyj też do mojego SKLEPU! Możesz mieć aż 1000 kart obrazkowych, EBOOK „51 zabaw z angielskim” oraz gry ONLINE do zajęć!

WEJDŹ do SKLEPU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *