Nowa gra ze spinnerem – DO POBRANIA

W Internecie można znaleźć wiele gier, do których można wykorzystać spinnera, np. do nauki języka angielskiego. Dla swoich uczniów wymyśliłem grę, dzięki której mogą mówić o swoich zainteresowaniach. Już teraz możecie ją pobrać na swoje zajęcia! W tym wpisie pokażę Wam mój nowy pomysł na zabawę z dziećmi ze spinnerem!

Zasady są niezwykle proste. Gra najlepiej sprawdza się w parach. Pierwszy z uczniów kręci spinnerem. Na planszy znajdują się następujące kategorie: sport, book, pet, food, game, friend, film, subject. Po zatrzymaniu spinner pokazuje trzy tematy.  Uczeń, który zakręcił spinnerem, zadaje drugiej osobie trzy pytania, zgodnie z kategoriami, które wylosował, np: „What sport do you like?; What film do you like?; What food do you like?”. Kiedy uzyska na nie odpowiedzi, uczniowie zamieniają się rolami.

Gra jest przeznaczona zarówno dla dzieci młodszych (gdzie nauczyciel aktywnie pomaga w budowaniu poprawnych pytań i odpowiedzi), jak i dla starszych (gdzie wypowiedzi uczniów powinny rozwinięte).

Tutaj możecie pobrać dwie gry:

1) Pierwsza posiada kategorie opisane w tym wpisie POBIERZ

2) Drugą grę możecie dowolnie dostosować do swoich potrzeb, wpisując swoje pytanie i kategorie POBIERZ

 

Zajrzyj też do mojego SKLEPU! Możesz mieć aż 1000 kart obrazkowych, EBOOK „51 zabaw z angielskim” oraz gry ONLINE do zajęć!

WEJDŹ do SKLEPU

2 thoughts on “Nowa gra ze spinnerem – DO POBRANIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *