Czy drzewa mówią? – BEZPŁATNY odcinek kursu angielskiego dla dzieci “Bobby i biuro tajemnic”!

Wprawdzie kurs zaczynamy dopiero 15 września, ale już dziś każdy może za darmo obejrzeć pierwszy odcinek. Do każdego odcinka oprócz nagrania video, dołączam wiele dodatkowych materiałów. Zobacz, co wspólnie z Bobbym przygotowaliśmy dla Ciebie w tym odcinku;)!

 

“Bobby i biuro tajemnic”, to coś więcej niż internetowy kurs języka angielskiego. Zanim pochłonęła mnie praca z dziećmi, przez kilka lat pracowałem jako dziennikarz w różnych tytułach lokalnej prasy. Teraz w kursie “Bobby i biuro tajemnic” jako nauczyciel angielskiego, łączę obie moje obie fascynacje – uczę języka angielskiego i tłumaczę świat.

 

Dzieci mają niezwykłą umiejętność zadawania celnych pytań, takich których dorośli już nie potrafią albo boją się zadać. Bobby oraz jego przyjaciele, którzy odgrywają główne role w kursie,  odpowiadają na te pytania w ciekawy, ale rzeczowy sposób. Wprowadzają dzieci w przebogaty świat nauki. Przy okazji w atmosferze dobrej zabawy dzieci poznają angielskie słownictwo i zwroty, które jest związane z tematem.

 

W pierwszym odcinku, odpowiemy na pytanie, które pewnie nie jeden rodzic usłyszał: Czy drzewa mówią? Koniecznie zobaczcie ten odcinek ze swoimi dziećmi! Pod odcinkiem znajdziecie materiały dodatkowe, które będę dołączał do każdej lekcji. W sumie w całym kursie będzie aż 96 zajęć (czyli kilkunastominutowych filmików), 3 razy w tygodniu  – od 15 września 2019 roku do połowy czerwca 2020.

 

Zostaw swój mail i zapisz się na newsletter dotyczący kursu. A otrzymasz w prezencie bon rabatowy o wartości 100 zł – aż do 15 września!

ZOSTAW SWÓJ MAIL

 

 

Zapraszam na pierwsze zajęcia!

Zrób sobie przerwę i UŁÓŻ PUZZLE Z LEŚNYMI ZWIERZĘTAMI

 

Każdy film ma być inspiracją do samodzielnych poszukiwań. Dlatego do lekcji będę również polecał ciekawe książki, dzięki którym dzieci oraz dorośli będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z danego tematu. Od razu zaznaczam, że nie czerpię żadnych dochodów od sprzedaży polecanych książek i wszystkich wyborów dokonuję samodzielnie. Dziś chciałbym szczególnie polecić aż 4 książki:

 

Wojciech Grajkowski, Drzewa, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2018

To książka zarówno dla dzieci i dorosłych. Piękne ilustracje stanowią świetne dopełnienie wielu interesujących informacji o drzewach. Mimo, że książka pojawiła się na rynku niedawno, została już zauważona i doceniona zagranicą.

 

 

 

 

 

Emilia Dziubak, Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018

Z kolei ta książka wpadła mi w ręce, kiedy przygotowywałem się do tego odcinka i od razu się zakochałem! Dostajemy tu nie tylko dawkę solidnej wiedzy o tym, jaki wspaniały mechanizm tworzy przyroda, ale też piękną opowieść o przyjaźni. Polecam też ze względu na świetne ilustracje!

 

 

 

 

 

Peter Wohlleben, Nieznane więzi natury, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2017

To książka dla rodziców, których dzieci ciągle zadają pytania o to, jak działa przyroda. Przyznam się, że ta książka sprawiła, że zupełnie inaczej postrzegam teraz świat natury. Wiem już w końcu o co chodzi z tymi ćmami, które latają w nocy dookoła latarni;) Świetna rzecz, zwłaszcza, że wiele przykładów dotyczy europejskiej przyrody!

 

 

 

 

Maciej Byliniak, Zwierzyniec. Okazy wybrane, Wydawnictwo Dwie Siostry i Międzynarodowe Centrum Kultury, Warszawa 2018

Na koniec zostawiłem prawdziwą perełkę- książkę zupełnie inną niż te, które poleciłem wyżej. Tutaj na 256 stronach świat przyrody miesza się ze światem sztuki i literatury. Zwierzęta poznajemy poprzez prace polskich artystów, a prawdziwą wisienką na torcie jest poetycki opis każdej z prac. Tę książkę trzeba przeczytać, obejrzeć i smakować!

 

 

Tutaj znajdziesz i pobierzesz dodatkowe materiały dotyczące pierwszych zajęć kursu “Bobby i biuro tajemnic”:

KARTY OBRAZKOWE drzewo i las: tree, forest, seed, roots, trunk, branches, leaves

KARTY OBRAZKOWE zwierzęta leśne: bear, deer, roe deer, badger, fox, hedgehog

WZÓR liści do wycięcia

 

Idę do SKLEPU

 

 


Źródła plików graficznych:
https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/straznik-zoo-ze-zwierzetami_3415250.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.