Czy drzewa mówią? – BEZPŁATNY odcinek kursu angielskiego dla dzieci „Bobby i biuro tajemnic”!

Wprawdzie kurs zaczynamy dopiero 15 września, ale już dziś każdy może bezpłatnie obejrzeć pierwszy odcinek. Do każdego odcinka oprócz nagrania video, dołączam wiele dodatkowych materiałów. Zobacz, co wspólnie z Bobbym przygotowaliśmy dla Ciebie w tym odcinku;)!

 

„Bobby i biuro tajemnic”, to coś więcej niż internetowy kurs języka angielskiego. Zanim pochłonęła mnie praca z dziećmi, przez kilka lat pracowałem jako dziennikarz w różnych tytułach lokalnej prasy. Teraz w kursie „Bobby i biuro tajemnic” jako nauczyciel angielskiego, łączę obie moje obie fascynacje – uczę języka angielskiego i tłumaczę świat.

 

Dzieci mają niezwykłą umiejętność zadawania celnych pytań, takich których dorośli już nie potrafią albo boją się zadać. Bobby oraz jego przyjaciele, którzy odgrywają główne role w kursie,  odpowiadają na te pytania w ciekawy, ale rzeczowy sposób. Wprowadzają dzieci w przebogaty świat nauki. Przy okazji w atmosferze dobrej zabawy dzieci poznają angielskie słownictwo i zwroty, które jest związane z tematem.

 

W pierwszym odcinku, odpowiemy na pytanie, które pewnie nie jeden rodzic usłyszał: Czy drzewa mówią? Koniecznie zobaczcie ten odcinek ze swoimi dziećmi! Pod odcinkiem znajdziecie materiały dodatkowe, które będę dołączał do każdej lekcji. W sumie w całym kursie będzie aż 96 zajęć (czyli kilkunastominutowych filmików), 3 razy w tygodniu  – od 15 września 2019 roku do połowy czerwca 2020.

 

 

 Kurs angielskiego dla dzieci ONLINE „Bobby i biuro tajemnic”.

W sumie 96 odcinków, 30 godzin nagrań i setki dodatkowych flashcards i innych materiałów.

Idę do SKLEPU

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie kursu.

 

Zapraszam na pierwsze zajęcia!

Zrób sobie przerwę i UŁÓŻ PUZZLE Z LEŚNYMI ZWIERZĘTAMI

 

Każdy film ma być inspiracją do samodzielnych poszukiwań. Dlatego do lekcji będę również polecał ciekawe książki, dzięki którym dzieci oraz dorośli będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z danego tematu. Od razu zaznaczam, że nie czerpię żadnych dochodów od sprzedaży polecanych książek i wszystkich wyborów dokonuję samodzielnie. Dziś chciałbym szczególnie polecić aż 4 książki:

 

Wojciech Grajkowski, Drzewa, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2018

To książka zarówno dla dzieci i dorosłych. Piękne ilustracje stanowią świetne dopełnienie wielu interesujących informacji o drzewach. Mimo, że książka pojawiła się na rynku niedawno, została już zauważona i doceniona zagranicą.

 

 

 

 

Emilia Dziubak, Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018

Z kolei ta książka wpadła mi w ręce, kiedy przygotowywałem się do tego odcinka i od razu się zakochałem! Dostajemy tu nie tylko dawkę solidnej wiedzy o tym, jaki wspaniały mechanizm tworzy przyroda, ale też piękną opowieść o przyjaźni. Polecam też ze względu na świetne ilustracje!

 

 

 

 

Peter Wohlleben, Nieznane więzi natury, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2017

To książka dla rodziców, których dzieci ciągle zadają pytania o to, jak działa przyroda. Przyznam się, że ta książka sprawiła, że zupełnie inaczej postrzegam teraz świat natury. Wiem już w końcu o co chodzi z tymi ćmami, które latają w nocy dookoła latarni;) Świetna rzecz, zwłaszcza, że wiele przykładów dotyczy europejskiej przyrody!

 

 

 

 

Maciej Byliniak, Zwierzyniec. Okazy wybrane, Wydawnictwo Dwie Siostry i Międzynarodowe Centrum Kultury, Warszawa 2018

Na koniec zostawiłem prawdziwą perełkę- książkę zupełnie inną niż te, które poleciłem wyżej. Tutaj na 256 stronach świat przyrody miesza się ze światem sztuki i literatury. Zwierzęta poznajemy poprzez prace polskich artystów, a prawdziwą wisienką na torcie jest poetycki opis każdej z prac. Tę książkę trzeba przeczytać, obejrzeć i smakować!

 

 

Tutaj znajdziesz i pobierzesz dodatkowe materiały dotyczące pierwszych zajęć kursu „Bobby i biuro tajemnic”:

KARTY OBRAZKOWE drzewo i las: tree, forest, seed, roots, trunk, branches, leaves

KARTY OBRAZKOWE zwierzęta leśne: bear, deer, roe deer, badger, fox, hedgehog

WZÓR liści do wycięcia

 

Idę do SKLEPU

 

 


Źródła plików graficznych:
https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/straznik-zoo-ze-zwierzetami_3415250.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *