3 zabawy jesienne do wykorzystania w dużej grupie!

Piękną mamy jesień tego roku, czyż nie:)? W tym odcinku vloga chciałem Wam pokazać z jakich zabaw i piosenek korzystam tej jesieni na swoich zajęciach angielskiego w przedszkolu.

Nauczyciele angielskiego w przedszkolu często prowadzą grupy, które mają 15, 20 i więcej dzieci. Zajęcia w tak licznych grupach nie należą do specjalnie komfortowych. Jednak, jeśli już zdecydujemy się na pracę z tak dużą liczbą uczniów, to musimy pamiętać, żeby toczyły w szybkim tempie. Zabawy wymagające skupienia, powinniśmy przeplatać ruchowymi przerywnikami.

W zabawach ruchowych mogą uczestniczyć wszyscy. Jednak, kiedy dzieci siedzą w kole na dywanie, nasza aktywność nie może być dłuższa niż kilka minut. Kilkuletnie dzieci nie potrafią dłużej utrzymać koncentracji. Po tym czasie zaczną się po prostu nudzić i sabotować nasze zajęcia;) Dlatego w grupach powyżej 15 uczniów do takich zabaw wybierajcie tylko po kilka osób, przekazując równocześnie jasną informację dzieciom, że kto nie został wybrany teraz, będzie uczestniczył w kolejnej zabawie.

 

Dołącz też do naszej grupy na Facebooku:

„Angielski dla dzieci DIY Zrób To Sam – proste zabawy!”

(grupa dla nauczycieli i rodziców dzieci wieki przedszkolnym i wczesnoszkolnym!)

 

Sprawdź moje inne szkolenia!

ZOBACZ SZKOLENIE

 

Po zajęciach w takiej grupie powinniście być zmęczeni, spoceni i spragnieni, ale jeśli przeprowadzicie je sprawnie, to dzieciaki Was pokochają. Dlatego zawsze planujcie swoje zajęcia, ale kiedy widzicie, że dzieci zaczynają się nudzić, zmieńcie aktywność, zaśpiewajcie piosenkę, wprowadźcie zabawę wykorzystującą TPR (Total Physical Response). Praca z dużą liczbą uczniów, to szkoła życia dla nauczyciela angielskiego, ale potem już nic Was nie będzie w stanie zaskoczyć;)

W tym odcinku dowiesz się:

  1. Do czego przydaje mi się pudełko na zajęciach.
  2. Jak pobawić się w Ślimaka i schować go w ciasnej muszli.
  3. Jak skutecznie przegonić wrony z pola.

Zapraszam do oglądania!

Tekst do zabawy w Ślimaka:

Here we go!

 

Snail, snail

Snail, snail

Go around

Around, around

 

Snail, snail

Snail, snail

Go around

Around, around

 

Freeze!

 

Piosenka „I’m A Little Scarecrow” – The Kiboomers

Materiał  powstał w ramach cyklu Poradnika Nauczyciela Angielskiego w Przedszkolu. Pozostałe nagrania, artykuły i karty obrazkowe dotyczące cyklu znajdziecie tutaj:

#PoradnikNauczycielaAngielskiegowPrzedszkolu

#flashcards

 

Zobacz też zabawy z mojego ebooka „51 zabaw z angielskim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *