Porównanie czasów teraźniejszych: Present Simple i Present Continuous

Jak uczyć się gramatyki języka angielskiego, żeby nauka była efektywna i przyniosła efekty?

 

Gramatyka, podobnie jak matematyka, to zespół reguł, które wystarczy zrozumieć, aby swobodnie budować zdania i dłuższe wypowiedzi. Ucząc się nowych gramatycznych zagadnień, warto powtarzać i wracać do wiedzy, którą już posiadasz. Dzięki temu szybciej wyłapiesz podobieństwa i nauczysz się poprawnie stosować nowe umiejętności.

Na przykład, kiedy poznajesz czas Past Simple, warto wrócić do czasu Present Simple, a kiedy potrafisz używać czasu Present Continuous, to Past Continuous nie będzie miał przed Tobą tajemnic itd. Dzięki temu szybko się zorientujesz, że stosowanie czasów nie jest przypadkowe, ale logiczne i konsekwentne.

Świetną metodą, żeby zrozumieć gramatykę, jest nauka poprzez porównania. Dziś przyjrzymy się dwóm czasom teraźniejszym: Present Simple i Present Continuous.

 

Czy potrafisz odpowiedzieć na poniższe pytania:

1. W jakich sytuacjach użyjesz czasu Present Simple, a w jakich czasu Present Continuous?

2. Czy potrafisz wymienić charakterystyczne słówka dla obu czasów?

3. Czy umiesz powiedzieć przykładowe zdania w obu czasach w formie:

– zdania twierdzącego

– pytania

– przeczenia

 

Jeśli któreś z powyższych pytań sprawiło Ci problem,  to obejrzyj filmik z mojego kursu „Angielska gramatyka dla dzieci”:)

 

Krótkie podsumowanie filmiku, znajdziesz też w tej tabelce:

 

Teraz zagraj w grę z zajęć i sprawdź czy wiesz już, jak i kiedy używać obu czasów!

CHCĘ ZAGRAĆ

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w powyższym porównaniu tych dwóch teraźniejszych czasów skupiam się tylko na najważniejszych rzeczach. Uważam, że bardzo ważne podczas nauki gramatyki jest opanowanie podstawowej wiedzy.

 

Kiedy będziesz już sprawnie poruszać się w danym temacie, możesz skupić się na rzeczach szczegółowych oraz na wyjątkach. Zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu:)

 

Więcej podstawowych zagadnień gramatycznych znajdziesz w moim kursie, który stworzyłem z myślą o dzieciach „Angielska gramatyka dla dzieci”, ale przyda się on też każdemu, kto  chce uporządkować swoją wiedzę dotyczącą angielskiego gramatyki.

 

Dostęp do całego kursu kupisz w moim SKLEPIE!

Idę do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *